گروه مهندسی سوراسل
خانه / چراغ خورشیدی تزئینی و دیواری

چراغ خورشیدی تزئینی و دیواری

چراغ خورشیدی تزئینی امروزه با توجه به کاربرد روزافزون فناوری فتوولتائیک و به وجود آمدن فناوری جدید در طراحی و ساخت محصولات برقی وارد بازار تجاری شده است. این روز ها چراغ های باغ ها ، حیاط ها و سردیواری ها به صورت خورشیدی شده و شکل تازه ای به خود گرفته اند.

چراغ های خورشیدی تزئینی به دلیل عدم نیاز به سیم کشی، زیبایی و مدرن بودن جای خود را در این بازار باز کرده و بسیار محبوب و کارا ظاهر شده اند.

 

عملکرد چراغ های خورشیدی تزئینی چگونه است؟

عملکرد این نوع چراغ های تزئینی به این گونه است که در طول روز از طریق پنل خورشیدی خود باتری داخلی چراغ را شارژ و در زمان نبود نور به صورت خودکار لامپ خود را روشن میکند و با توجه به استفاده از LED در این محصولات مصرف انرژی  بسیار پایین بوده و عملا نیاز به برق شهری و سیم کشی های هزینه بر نمی باشد.

 

مشخصات فنی

 

انواع چراغ خورشیدی تزئینی و دیواری

این نوع چراغ های باغی تزئینی با توجه به کاربرد و عملکرد به چند دسته تقسیم می شوند:

  • چراغ های کاشتنی با نوردهی تزئینی
  • چراغ های سردیواری با نوردهی تزئینی
  • چراغ های کاشتنی و سردیواری با نوردهی بالا

چراغ های کاشتنی به دلیل وجود پایه نیزه شکل جهت فرو رفتن و فیکس کردن پایه محصول در خاک مورد استفاده قرار می گیرند و بیشترین کاربرد آنها در باغ ها ، ویلاها ، باغجه ها ، حیاط ها و پیاده روها می باشد.

همچنین چراغ های خورشیدی سردیواری دارای پایه نگه دارنده و پیچ شونده جهت استفاده روی دیوار ها ، ستون ها و سنگ ها می باشند.

 

نکته نهایی

در انتها باید به این نکات توجه کرد که چراغ های خورشیدی قابلیت شارژ با نور مستقیم و غیر مستقیم را دارند و با توجه به شارژ کامل می توانند از ۶ الی ۹ ساعت روشن بمانند و همچنین این چراغ ها ضد آب با قابلیت تعویض باتری می باشند.

باتری خورشیدی-باطری خورشیدی